Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/128902/virtual/www/domains/vysousece-mibag.cz/wp-content/plugins/cforms/cforms.php on line 836

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/128902/virtual/www/domains/vysousece-mibag.cz/wp-content/plugins/cforms/cforms.php on line 839

Druhy vysoušečů

Jak říkávaly naše babičky, základem dobrého bytí je mít nohy v teple a v suchu. To co platilo dříve, platí i dnes. Na trhu je k dostání celá řada druhů vysoušečů, avšak je dobré si promyslet, k jakému účelu budeme vysoušeče používat. Je nutné vědět, jestli potřebujete profesionální vysoušeče k vysoušení zdiva na stavbách, nebo domácí na vysoušení sklepů, chat a chalup. 

Masové uplatnění pro domácí potřebu našly tři typy vysoušečů. Nejběžnější jsou kondenzační vysoušeče s kompresorovým okruhem, dále pak vysoušeče na adsorpčním principu a horkovzdušné vysoušeče. Jako doplňující prvek k urychlení vysoušení se používají ventilátory.

Kondenzační vysoušeče

Vlhký vzduch prochází přes ochlazené desky výparníku, kde kondenzuje vlhkost vysrážená jako kapky vody, která stékají po stěně výparníků do sběrné nádoby. Při nízkých teplotách 2-10 stupňů Celsia (ve sklepích) může být výkonnost chlazení desky taková, že kapky nestihnou odtéct a namrzají na výparníku. Proto se v určitých časových intervalech automaticky spíná odtávání, kdy se do výparníku pustí přetlakovým ventilem horké chladivo, které způsobí odtátí ledu.

Vysoušení kondenzačním vysoušečem a jeho výhody

Takovéto vysoušení kondenzačním vysoušečem je daleko efektivnější, protože nedochází k žádným tepelným ztrátám, jelikož přístroj pracuje se vzduchem v místnosti, který přímo zbavuje nadbytečné vlhkosti. Vlhkost, ve formě kondenzátu, může být sbírána do nádobky nebo přímo odváděna do odpadu. Celý proces se tak stává vysoce účinným a výrazně méně energeticky i časově náročným. Tepelná energie, která je takto k dispozici, je v závislosti na množství zkondenzované vody, několikanásobně vyšší, než odpovídá energetické spotřebě přístroje.

Kondenzační vysoušeče a jejich použití při vysoušení je hospodárnější a účinnější způsob, jak se zbavit přebytečné vlhkosti.

Adsorpční vysoušeče

Pozor! Nezaměňovat s absorbcí!  Adsorpční vysoušeče nacházejí uplatnění nejen při havarijních stavech, ale také

při vysoušení novostaveb či při potřebě udržování konstantní vzdušné vlhkosti (muzea). Při použití tohoto typu vysoušeče je velmi důležité zabránit přístupu vzduchu do místnosti z okolí. Je třeba utěsnit všechny otvory a nevětrat.

Jak postupovat při práci s adsorpčním vysoušečem?

Nejvyšší efektivity vysoušení se dosáhne při udržování teploty v místnosti mezi 20 a 30 stupni Celsia. Do místnosti vcházet pouze pro vyprázdnění nádoby s vodou. Adsorpční vysoušeče jsou vysoce účinnou metodou vysoušení.  Adsorpční vysoušeč pracuje na principu rotujícího odvlhčování – zatímco válec rotuje, probíhají jím dva oddělené vzduchové proudy. V jednom je vzduch, který z přístroje vystupuje pomocí sušícího prostředku vysušen. V druhé části je sušící prostředek kontinuálně pomocí teplého vzduchu regenerován a spotřebovaná energie je získávána zpět jako teplo.

Předností této metody je dosahování extrémně nízkých hodnot vlhkosti při stabilním výkonu i při nízkých teplotách. Obrovskou výhodou je bezhlučnost a bezobslužný provoz.

Horkovzdušné vysoušeče

Horkovzdušné (teplovzdušné) vysoušeče jsou většinou plynové, naftové nebo elektrické. Pracují tak, že zvyšují teplotu vzduchu a zdiva, a tím napomáhají k urychlení odpařování vody z interiérů. I tady je třeba dbát pravidel k jejich používání.

Infrapanely

Sálavé infrapanely si dokážou poradit s vysušením a ohřátím pevných materiálů v místnosti. Od nahřátých stěn se dále ohřívá i okolní vzduch a díky tomu se teplo neztrácí tak rychle a nahřáté materiály udrží mnohem déle teplo, než-li okolní vzduch. Infrapanely zahřívají vlhký materiál pomocí rozkmitání jeho molekul a dochází tak k odpařování vlhkosti.

Teplo je do prostoru předáváno sálavými infrapanely (infračervené vlnění), které neohřívá vzduch, ale předměty na které dopadá -stěny, podlaha, zařízení, lidské tělo. Nabízí možnost zónového ohřevu bez zbytečného zvyšování teploty v ostatním prostoru. Infrapanely můžeme využít také jako bytový doplněk, který může nahradit obyčejné topení nebo radiátory. Pro využití v domácnosti se nabízejí infrapanely různých velikostí a designů.

Ventilátory

Ventilátory napomáhají k rozproudění vlhkého vzduchu v zasaženém prostoru a tím významně napomáhají k vysoušení vlhkých zdí. Díky jejich výkonu se razantně zvýší cirkulace vzduchu v místnosti.

Odpovědi na Vaše otázky ohledně vysoušečů naleznete zde.

NONSTOP LINKA 800 163 547