Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/128902/virtual/www/domains/vysousece-mibag.cz/wp-content/plugins/cforms/cforms.php on line 836

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/128902/virtual/www/domains/vysousece-mibag.cz/wp-content/plugins/cforms/cforms.php on line 839

Vysoušeče – otázky a odpovědi

Připravili jsme pro Vás výběr nejdůležitějších a nejzásadnějších otázek a odpovědí, které by Vás mohli zajímat. Bližší informace, jak s vysoušeči správně manipulovat a jak je využít, aby byl jejich výkon co nejvyšší, Vám sdělí speciálně vyškolený pracovník sanační firmy.

Jak vybrat správný vysoušeč?

Volba správného vysoušeče vzduchu a jeho potřebného výkonu souvisí s velikostí prostoru, do kterého chcete daný vysoušeč umístit. Obecně lze říci, že čím vyšší výkon tím kratší je doba vysoušení. Důležitým faktorem je také teplota, vlhkost a doba, po kterou chceme vysoušet. Řídíme se tedy především parametry, které nalezneme v tabulkách.

Mohu si vysoušeč vypůjčit?

Jistě, v dnešní době si můžete vysoušeč vypůjčit za výhodnou cenu na dobu, která Vám bude vyhovovat a která bude především potřeba k dokonalému vysušení Vašeho objektu.

Jsou náklady na provoz vysoušeče vysoké?

Ve srovnání s vysokými náklady za sanační práce při výskytu plísně a možnými zdravotními problémy je provoz vysoušečů ekonomicky únosný. Díky nabídce možností a druhů vysoušečů si každý vybere ten, který bude vyhovovat právě jemu. Na trhu jsou k dostání vysoušeče s elektrickými agregáty na naftu či benzin, které jsou výborným pomocníkem při výpadku elektrického proudu.

Mohu při provozu vysoušeče vzduchu otevírat okno?

Ano, v případě příznivého počasí je větrání oknem samozřejmostí, avšak pokud je deštivo, není vhodné místnost větrat z důvodu vniknutí vlhkého vzduchu. V zimních měsících bude mít otevírání okna za následek ztrátu tepla a vytváření průvanu. Při větrání oknem doporučujeme vysoušeče vypnout, jinak to vede k plýtvání Vašich peněz. Jak se lidově říká, vyhodíte peníze oknem…

Musím se o vysoušeč během provozu nějak starat?

Jedinou péči, kterou budete muset vysoušeči věnovat, je vyprázdnění nádobky s vodou a běžná údržba, kdy stačí přístroj otřít měkkým hadříkem bez použití chemických látek a čištění vzduchového filtru cca 1x týdně.  Přístroj je vybaven vysokokapacitní nádržkou, proto ji nemusíme tak často vylévat. Pokud se tedy nádržka naplní, rozsvítí se kontrolka a vysoušeč se automaticky vypne.

Je vysoušeč hlučný?

Vysoušeč vzduchu má pro představu hlučnost jako domácí lednička. Pokud dojde během provozu k zvýšené hlučnosti, může být důvodem ucpaný vzduchový filtr nebo bylo špatně zvolené místo pro umístění přístroje.

Přispívá vysoušeč vzduchu k zmírnění příznaků různých alergií?

Vysoušeče umí snížit relativní vlhkost ve Vámi vybraném prostoru. Předchází tak výskytu roztočů a dalších škůdců. Především je účinný v boji s plísněmi, které se tvoří na zdech, tapetách a působí tak nemalé škody nejen na Vašem majetku, ale především na Vašem zdraví. Je tedy pomocníkem při řešení různých alergií a kožních problémů.

NONSTOP LINKA 800 163 547